Hustopečská mandlárna

3 Položky

Hustopečsko mandlárna je rodinný podnik vyrábajúci v prvom rade produkty, v ktorých sa snúbi nevšedná chuť a vôňa mandlí a nejedna kvapka kvalitného alkoholu. Ako prvý vyrobili Hustopečskú mandlovicu, skladbu produktov však rozširujú a tak dnes stoja aj za ďalšími kvalitnými výrobkami, ktoré potešia nejedného gurmána. 

Keby nebolo jedinečných mandloňových sadov strednej Európy, ktoré sa hrdo rozprestierajú na svahoch juhomoravských Hustopečí, nebolo by ani Hustopečskej mandlárny. Krása, nezvyčajnosť a dlhé stáročia stará histórie týchto sadov - to boli hodnoty, ktoré si zaslúžili byť šírené aj mimo mesto Hustopeče. Dlhé roky si bola Katarína Kopová, zakladateľka spoločnosti, vedomá nielen unikátnosti mandloňových sadov, ale aj existencie výborného hustopečského destilátu, o ktorého špecifickú chuť sa postarali práve mandle. 

Hustopečská mandlovice, starostlivo pripravovaná podľa originálnej receptúry bývalého správcu mandloňových sadov Rudolfa Poslušného, ​​dnes patrí medzi najobľúbenejšie regionálne nápoje, ktoré možno na južnej Morave ochutnať.

Výrobca:

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info
ň

Stránka je vhodná iba osobám starším ako 18 rokov.

Máte viac ako 18 rokov?